floor.jpg

کنترل پنل دایرکت ادمین چیست ؟

- ویژگی های رابط کاربری

    منوی ایمیل:

    کاربران میزبان پایتخت قادر خواهند بود اکانت "POP/IMAP" , آدرس ایمیل ,"catch-all", "forwarders", لیستهای پستی, "webmail" و "autoresponders" را خودشان ایجاد نمایند.همچنین فیلترها به شما امکاناتی چون بلاک کردن ایمیل با توجه به سایز,کلمات کلیدی و دامنه ها را خواهند داد.
    منوی "FTP":

    کاربران می توانند اکانت های "FTP" مورد نظر خود را ایجاد نموده و برای هر اکانت "directory permissions" قرار دهند. همچنینن از "FTP" ناشناس نیز پشتیبانی می شود.
    منوی "DNS":

    از امکاناتی که میزبان وب پایتخت در زمینه "DNS" برا ی شما کاربران در نظر گرفته است می توان به افزودن و یا حذف نمودن رکوردها , تغییر تنظیمات "MX" و تمام مواردممکن با داشتن کنترل کامل "DNS" اشاره نمود.
    منوی آمار:

    کادر میزبان پایتخت همواره آمارهایی در رابطه باحسابهای شما نیز در دسترستان قرار داده اند.گزینه های پیشرفته تر مانند "Webalizer" را نیز شامل می شود.و همگی به همراه کنترل کامل "DNS" می باشد.
    منوی "Subdomain":

    این امکان را برای شما فراهم آورده ایم تا بتوانید مواردی چون لیست نمودن ساختن حذف نمودن و گرفتن آمار را در رابطه با "Subdomains" خود را در دسترس داشته باشید.
    "File Manager":

    این بخش به صورت کتابچه راهنمایی می باشد تا کاربران میزبانی وب پایتخت بتوانند در مواردی همچون ساخت و نگهداری وب سایت از آنها بهره مند شوند و تمامی سوالات احتمالی آنان برطرف گردد.
    "MySQL Databases":

    توسط این منو قادر خواهید بود به راحتی عملیاتی چون ایجاد , ویرایش و حذف را در رابطه با دیتابیس "MySQL" انجام دهید.
    پشتیبان گیری از سایت:

    گزینه بسیار کارآمدی که میزبان پایتخت برای راحتی و اطمینان کاربران خود در نظر گرفته است پشتیبان گیری از سایت است.بدین صورت که کاربران قادر می باشند تا تنها از بخشی که مد نظر دارند اقدام به بک آپ گیری و یا "restore" نمایند. مثلا زمانی که می خواهند تنها از اطلاعات حساب ها بک آپ تهیه کنند نه از کل سایت.
    خطای نمایشی در صفحات:

    اگر دقت کرده باشید وقتی در وب سایت میزبان وب پایتخت وارد صفحه ای به اشتباه می شوید و یا آن صفحه وجود ندارد به شما خطا داده می شود. اما پیام این خطا با سایر وب سایت ها متفاوت و مختص میزبان پایتخت است.شما نیز می توانید با استفاده از این گزینه , برای خطاهای 401.403,404 و500 خطایی را به صورت دلخواه و دستی قرار دهید.
    حفاظت از پسورد "Directory":

    به راحتی می توانید با قرار دادن نام کاربری و پسورد برای هر "Directory" آن را محافظت نمایید.
    ابزارهای پیشرفته:

    این امکان برای کاربران میزبان پایتخت وجود دارد تا بتوانند مواردی چون نصب نمودن گواهی نامه "SSL" ,مشاهده اطلاعات و ماژول های "perl" نصب شده بر روی سرور ,تنظیمات "cron jobs" , انواع "mime","apache handlers",تغییر مسیر سایت های فعال و اشاره گرهای دامنه را از طریق این ابزار در دست داشته باشند.

- ویژگی های نمایندگی های فروش

    ایجاد /تغییر و لیست نمودن حساب ها:

    کاربران به راحتی قادر به ایجاد ,تغییر ,حذف و لیست نمودن حساب های کاربری می باشند.
    پکیج های کاربری:

    نمایندگان میزبان پایتخت قادر خواهند بود تا با استفاده از این ویژگی بسته های حساب از پیش تعریف شده را بوجود آورند.بدین صورت که نمایندگان در هنگام ساخت یک بستهتمامی ویژگی های مد نظر خود را به صورت دستی در آن قرار می دهند.
    آمار نمایندگان فروش:

    نمایندگی های میزبان وب پایتخت همراه با مروری کامل بر فضای مجاز آنان ارائه خواهند شد. نمایندگی ها نیز می توانند آمار دقیقی از کاربران ووضعیت کلی آنان به منظور ارزیابی در دست داشته باشند.
    ارسال پیام به کاربران:

    نمایندگی های میزبان پایتخت قادر می باشند با استفاده از سیستم پشتیبانی و تیکت "DirectAdmin" خود, اقدام به ارسال پیام به تمامی کاربران خود کنند.
    واردات و مدیریت پوسته:

    توسط این گزینه قادر به اعمال تغییرات روی پوسته و یا "Import" خود صورت دهید.
    تخصیص "IP":

    نمایندگان فروش می توانند با کمک منوی آپشن به کاربران خود یک "IP" اختصاص دهند.
    اطلاعات سیستم و خدمات:

    با کمک این گزینه, نمایندگان دسترسی بسیار سریع به وضعیت سرور و اطلاعات سیستم خواهند یافت.
    نام سرورها:

    نمایندگان میزبان وب پایتخت قادر خواهند بود با استفاده از این بخش, نام مورد نظراختصاصی خود را برای مشتریانشان ایجاد نمایند.

- ویژگی های عمومی:

    یکپارچگی سیستم درخواست پشتیبانی:

    با استفاده از سیستم درخواست پشتیبانی قادر خواهید بود تا با کمترین زحمت به مشتریان خود خدمات هرچه بهتر را ارائه دهید.پیام "شما X پیام در صف انتظار دارید" در هر ورود به شما نمایش داده می شود. همچنین می توانید با انجام تنظیمات در "DirectAdmin" این پیام ها را بر روی آدرس ایمیلی قرار دهید تا به ایمیلتان نیز بیایند.بدین ترتیب اطمینان حاصل خواهید کرد که هیچ پیامی از دست نخواهد رفت.در آخر میزبان پایتخت برای کسانی که تمایل به انجام این روش ندارند, امکان خاموشی آن را نیز قرار داده است.
    به زور رسانی زنده:

    مدیران سرور قادر خواهند بود با یک کلیک بر روی "licensing / updates" مجوز و وضعیت کنونی را مشاهده نمایند. میزبان وب پایتخت برای راحتی کار شما انجام به روز رسانی ها را به صورت خودکار در آورده است و دیگر نیازی به دانلود دستی و"install" و غیره نخواهید داشت.
    قابل برنامه ریزی بودن به طور کامل:

    "DirectAdmin " به صورتی منحصر به فرد و به منظور رونق دادن به کسب و کار شما طراحی گردیده است. یکی دیگر از مزایای آن قابل تغییر بودنش در هر جنبه ای می باشد.که می توانید با افزودن لایه جدید در منو طرح جدید را در آن تزریق نمایید.
    "Recovery" خودکار پس از "Crashes":

    میزبان پایتخت تضمین کننده خدمات "DirectAdmin" در هر زمان می باشد. در صورت بروز هر مشکلی سیستم دایرکت ادمین میزبانی وب پایتخت با انجام راه اندازی مجدد سرویس اقدام به برطرف سازی مشکل می نماید. در صورتی که مشکل پس از راه اندازی مجدد برطرف نگردید با پشتیبانی شرکت میزبان پایتخت در میان بگذارید.
    تمامی "License" ها دارای "Domain" نامحدود می باشند:

    در دایرکت ادمین میزبانی وب پایتخت هیچ گونه محدودیتی در تعداد دامنه ها و یوزرها برای میزبانی نخواهید داشت.